محل تبلیغات شما

گلگير خودرو چيست؟


گلگير قطعه‌اي است از جنس ف که دور و اطراف چرخ و لاستيک خودرو قرارگرفته و از اصابت سنگ، شن، اشياء گوناگون و… به آنها جلوگيري مي‌کند. علاوه بر اين گلگير از پاشش گل‌ولاي جاده و زمين و همچنين آب به قطعات خودرو و موتور ممانعت به عمل مي‌آورد. از اين‌ رو وجود گلگير جهت محافظت از خودرو امري ضروري به نظر مي‌رسد.


اين قطعه از ورق‌هاي في و وزن آن بسته به مشخصات خودرو خواهد بود و در هر خودرو متفاوت خواهد بود. نکته‌اي که قابل‌توجه است اين است که بعضي از گلگيرها در ساختار ماشين قرارگرفته و از بدنه خودرو جدا نيستند، اين در حالي است که برخي از گلگيرها به‌صورت جداگانه توليدشده و بعداً به بدنه خودرو متصل مي‌شوند.


  


ضرورت وجود گلگير براي خودروها


همان‌طور که در بالا ذکر شد گلگيرها عموماً قطعه‌اي هستند در بدنه جانبي خودرو که در بالاي چرخ‌هاي اتومبيل نصب‌شده و در هنگام حرکت از پاشش گل‌ولاي به بدنه خودرو  و چرخ‌هاي خودرو جلوگيري مي‌کنند. علاوه بر اين گلگيرها وظيفه‌هاي ديگري را نيز بر دوش دارند به‌طوري که از اجزاي حياتي در محافظت از چرخ‌هاي خودرو در حال حرکت هستند. اين قطعه‌ها در زمان حرکت علاوه بر ويژگي فوق، از برخورد اشياء مختلف به لاستيک‌ها جلوگيري کرده و به‌اين‌ترتيب احتمال آسيب‌ديدگي و خسارت به چرخ‌ها را کاهش مي‌دهد. همچنين يک گلگير مناسب مي‌تواند کمک شاياني به طراحي و شکل ظاهري کلي خودرو کرده و به زيبايي ظاهري خودرو بيفزايد. 


ادامه مطلب.

گلگير خودرو و لوازم جانبي

خودرو ,گلگير ,بدنه ,گلگيرها ,چرخ‌هاي ,جلوگيري ,علاوه بر ,خودرو و ,کرده و ,بدنه خودرو ,و در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروش حبوبات ایرانی و خارجی سارین پوش گلشن یاس باربری سرو آموزش برنامه نوسی سوالات استخدامی دستگاههای اجرایی 98**سوالات آموزش و پرورش 98 **وزارت بهداشت 98 پایان نامه ها Adam James